Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny
W dniu 30.05 2011 r. odbyły się eliminacje rejonowe konkursu „Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”.
Organizatorami konkursu byli:

• Dolnośląska Rada do spraw Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży,
  • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu,
  • Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu,
  • Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu,
  • Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu,
  • Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu,
  • Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. E. Bojanowskiego w Henrykowie.
Celem nadrzędnym zmagań było dążenie do wypromowania ogólnospołecznych postaw i zachowań sprzyjających bezpieczeństwu. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:
  • Beata Romańska, 2a
  • Rafał Andrachiewicz, 3e
  • Marcin Cichuta, 3e
Konkurs przebiegł w dwóch etapach:
  • test wiedzy
  • część praktyczna z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pierwszej pomocy, zapobiegania pożarom, prewencji ogólnej, ochrony ludności i obrony cywilnej
Po zaciekłych  zmaganiach okazało się, że nasi uczniowie uzyskali taką samą liczbę punktów, co gimnazjum w Chojnowie. Po pasjonującej dogrywce ostatecznie zajęliśmy pierwsze miejsce. Wspólnie z gimnazjum w Chojnowie i w Świerzawie będziemy reprezentować region legnicki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 15 czerwca 2011 r. w Henrykowie, niedaleko Wrocławia.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, a szkoła wspaniale wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy. Gratulujemy zwycięzcom! Gratulacje należą się również nauczycielom przygotowującym naszą młodzież do konkursu.

Opiekun konkursu:
Zbigniew Tymkowski

Ubezpieczenie

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie gimnazjum są ubezpieczeni w PZU (numer polisy – HDB 13031173)

Jeżeli dziecko uległo wypadkowi w szkole, rodzic składa telefonicznie zgłoszenie na infolinię.

Infolinia PZU: 801 102 102  lub (22) 566 55 55.

HDB 13031173

Podręczniki 2014/2015

na rok szkolny

Kl. 1    Kl. 2    Kl. 3