Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
W dniu 30.05 2011 r. odbyły się eliminacje rejonowe konkursu „Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”.
Organizatorami konkursu byli:

 
 

 • Dolnośląska Rada do spraw Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży,
 • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu,
 • Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu,
 • Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu,
 • Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu, 
 • Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu,
 • Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. E. Bojanowskiego w Henrykowie.
Celem nadrzędnym zmagań było dążenie do wypromowania ogólnospołecznych postaw i zachowań sprzyjających bezpieczeństwu. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:
 • Beata Romańska, 2a
 • Rafał Andrachiewicz, 3e
 • Marcin Cichuta, 3e
Konkurs przebiegł w dwóch etapach:
 • test wiedzy
 • część praktyczna z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pierwszej pomocy, zapobiegania pożarom, prewencji ogólnej, ochrony ludności i obrony cywilnej
Po zaciekłych  zmaganiach okazało się, że nasi uczniowie uzyskali taką samą liczbę punktów, co gimnazjum w Chojnowie. Po pasjonującej dogrywce ostatecznie zajęliśmy pierwsze miejsce. Wspólnie z gimnazjum w Chojnowie i w Świerzawie będziemy reprezentować region legnicki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 15 czerwca 2011 r. w Henrykowie, niedaleko Wrocławia.
 
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, a szkoła wspaniale wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy. Gratulujemy zwycięzcom! Gratulacje należą się również nauczycielom przygotowującym naszą młodzież do konkursu.

Opiekun konkursu:
Zbigniew Tymkowski
 

Znajdź artykuł

Bezpłatne podręczniki

podr-2016-2017Lista podręczników

Procedura wypożyczania 

Informujemy rodziców obecnych szóstoklasistów, którzy od 1 września 2016 r. będą uczniami klasy pierwszej Gimnazjum Publicznego im. M. Kopernika w Ścinawie, iż na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lipca 2014 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe wszyscy pierwszoklasiści w roku szkolnym 2016/2017 oraz gimnazjaliści uczęszczający do klas II będą korzystać z podręczników zakupionych przez szkołę, w ramach wspomnianej dotacji celowej.

W związku z powyższym prosimy nie dokonywać zakupu podręczników, ani ćwiczeń do klasy I i II na rok szkolny 2016/2017, ponieważ we wrześniu udostępnimy pierwszoklasistom darmowe podręczniki oraz ćwiczenia.

 

Gimnazjaliści rysują

 
 

Fotki gimnazjalistów

   Galeria zdjęć Kasi Kaleńczuk  
 Dominika Wowk

 

 

 

Wywiadówki

HARMONOGRAM

ZEBRAŃ Z RODZICAMI

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 • 15.12.2015 r.; godz. 17:00
  28.01.2016 r.; godz. 17:00
  15.03.2016 r.; godz. 17:00
  17.05.2016 r.; godz. 17:00
English Chinese (Traditional) French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Ukrainian Hungarian Turkish Belarusian Yiddish

Odtwarzacz MP3

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Użytkowników : 8
Pozycje : 1098
Odsłon : 1440753