konec rokuHARMONOGRAM:
 9:00 Spotkanie uczniów z wychowawcami klas w wyznaczonych salach lekcyjnych – zajęcia wychowawcze. Uczniowie dojeżdżający zobowiązani są do przybycia do szkoły zgodnie z harmonogramem jazdy autobusów szkolnych. Do godziny 9:00 szkoła zapwenia opiekę świetlicową.
   
 10:30 Udział w uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018.
Około godz. 12:00 (po zakończeniu apelu) – powrót z wychowawcą do sali lekcyjnej, w celu przekazania zaświadczeń, świadectw i dyplomów.
Po zakończeniu spotkania w kasie uczniowie miejscowi wracają do domu, a uczniowie dojeżdżający pozostają w szkole pod opieką wychowawców.
Odjazd autobusów o godz. 13:30.

zwrot ksiazekSerdecznie prosimy wszystkich uczniów o rozliczenie się z biblioteką szkolną do 13 czerwca. W przypadku zagubienia książki należy skontaktować się z nauczycielem bibliotekarzem.

Termin ten dotyczy zwrotu wszystkich lektur i beletrystyki oraz czasopism wypożyczonych przez ucznia w trakcie bieżącego roku.

Zwrot podręczników w każdej klasie będzie ustalony z wychowawcą lub nauczycielem przedmiotu. Uczniowie mogą też rozliczać się z wypożyczonych podręczniów indywidualnie.

23783402 392798964484498 203294150192812303 oZespół projektowy Break Your Barrier działający w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” organizuje konkurs dla młodzieży w przedziale wiekowym 13-16 lat. W każdej z trzech kategorii, przedstawionych na zdjęciu zostanie wybrany jeden zwycięzca. Prosimy o opisanie prac zgodnie z regulaminem oraz składanie ich do 27 kwietnia u nauczycieli języka angielskiego. Każdy uczestnik może liczyć na dyplom, a dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminę Ścinawa.
Szczegółty projektu - FB - facebook create

rect21Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rusza z kolejną, ósmą już, rekrutacją do programu „Marzenie o Nauce”. ”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2018 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji  15 czerwca 2018 roku.

logowka
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie ogłasza konkurs
na projekt graficzny logo biblioteki 
 
Zaparaszamy do udziału w konkursie na projekt logo MGBP w Ścinawie, który skierowany jest do uczniów z klas VII Szkoły Podstawowej i klas I-II Gimnazjum. Cele konkursu:

 1. Stworzenie projektu graficznego logo ścinawskiej biblioteki;
 2. Zachęcenie młodzieży do aktywności twórczej;
   
regulamin karta zgłoszenia

cross 001DSC09502„Dzielenie się książką jest lepsze od jej posiadania”

Gimnazjaliści i ucznioowie klas VII! Biblioteka szkolna kontynuuje rozpoczętą w październiku 2016 r. akcję bookcrossingową
. Proponujemy Wam nowe książki przekazane przez czytelników. Regał z książkami ustawiony jest na 3 piętrze przy bibliotece szkolnej. Książki, które na nim znajdziecie można wziąć do domu bez rejestracji w bibliotece. Pamiętajcie jednak, że akcja polega na wymianie lektur, dlatego po przeczytaniu odnieście je na miejsce. Możecie też :) przynieść niepotrzebne Wam, przeczytane książki do biblioteki lub zostawić na regale bookcrossingowym. Zapraszamy do udziału w akcji!

Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejsza w Polsce. Jest to społeczna akcja zachęcająca ludzi do czytania i dzielenia się książką poprzez pozostawianie jej w miejscach publicznych tak, aby każdy mógł z niej skorzystać.

Zasady bookcrossingu:

ksiazkiWakcje już za nami, nadszedł moment w którym musicie podzielić czas na naukę i  na to, co lubicie np. na czytanie książek. Jeżeli jeszcze nie odwiedziliście biblioteki, to zapraszamy. Każdy ma szanse trafić na tytuł, który go zainteresuje.
 
Oto kilka wskazówek dla wciąż jeszcze niezdecydowanych czytelników:


 • Jeśli interesuje cię życie codzienne twoich rówieśników: ich problemy i jak sobie z nimi radzą - wybierz powieści obyczajowe.
 • Jeśli fascynuje Cię niesamowity świat wyobraźni i superbohaterów - czytaj powieści fantasy.
 • Lubisz poznawać historie pełne zagadek, niewyjaśnionych tajemnic ?- zdecyduj się na powieści przygodowe.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej od poniedziałku do piątku (od 800 do 1400).
Więcej na 
facebook create
 

Gmina Ścinawa od wielu już lat realizuje program stypendialny, którego celem jest nagrodzenie najzdolniejszych gimnazjalistów, Aplikacji o stypendium szkolne w roku szkolnym 2016/17 należy dokonać w czerwcu 2017 r. wg następującego harmonogramu.


Termin składania wniosków:
Pobierz wniosek io stypendium: 
 Stypendium Samorządowe 2016/2017 Druk wniosku  Kryteria  Termin skaładania wniosków 
Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce i dziedzinach artystycznych pdf pdf do 16 czerwca 2017 r.
Stypendium - nagroda sportowa pdf pdf do 15 czerwca

vulcan logowanieDrodzy Gimnazjaliści, uczniowie klas trzecich!

Od 01 czerwca do 21 czerwca działa serwis elektronicznego naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Korzystają ze strony internetowej firmy VULCAN powinniście:

 1. Zarejestrować się w systemie, (https://dolnoslaskie.edu.com.pl/kandydat/app/index.html)
 2. Wprowadzić swoje dane,
 3. Wybrać maksymalnie 3 szkoły i jak najwięcej oddziałów w każdej z nich,
 4. Wydrukować wniosek o przyjęcie do szkoły (które musi podpisać rodzic/opiekun prawny),
 5. Złożyć wniosek w szkole pierwszego wyboru.
Zakładając konto w systemie powinniście zapamiętać login, jaki zostanie Wam nadany w systemie i hasło przez siebie ustalone.

zwrotyksiazek resize

konkurs recenzjaZapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym na najciekawszą recenzję książki znajdującej się w zasobach biblioteki szkolnej.
Konkurs będzie realizowany w dwóch etapach. Regulamin.

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać krótką recenzję (max 1/2 strona A4 tekstu komputerowego pisanego czcionką nr 12) zachęcającą do przeczytania wybranej książki. Recenzowana lektura musi znajdować się w zbiorach Biblioteki Szkolnej Gimnazjum w Ścinawie. Zaleca się zilustrowanie recenzji własnym rysunkiem wykonanym dowolną techniką, w formacie A4, kolażem lub fotografią (korespondującą tematycznie z treścią wybranej lektury)
.
Pracę pisemną należy przesłać na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a ilustracje graficzne do tekstów dostarczone w formie papierowej do Biblioteki Szkolnej Gimnazjum Publicznego w Ścinawie, do 22.05.2017  r. lub przesłane pa w/w adres e-mail.

logo teczaUwaga! Kończy się termin oddawania prac (fotografii) na konkurs „Tęcza FOTO”. Uczniów, którzy zadeklarowadli udział w konkursie prosimy o dostarczenie 3 - 5 zdjęć, zgodnych z tematyką konkursu, do 20 marca 2017 r.
Prace należy dostarczyć do p. Ewy Czajkowskiej lub p. Dariusza Kucnera.


Szczegóły konkursu:

Loading...

logo teczaKonkurs „TĘCZA FOTO”
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Tęcza FOTO”, który jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” - Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu.
 
1.     Temat IV Edycji Konkursu to: „Zwierzęta w obiektywie”
2.     Udział w Konkursie polega na wykonaniu zestawu fotografii (3-5 zdjęć) dowolnego formatu. Zdjęcia mogą dotyczyć zwierząt domowych, hodowlanych, dziko żyjących lub mieszkających w ogrodach zoologicznych.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju.

Zadanie konkursowe polega na:

 • przygotowaniu informacji na temat wybranej potrawy, pochodzącej z jednego z krajów niemieckojęzycznych,
 • wybranie przepisu oraz przyrządzenie wybranej potrawy,
 • nagranie filmu, który prezentuje: recepturę, przygotowanie potrawy, ustną prezentację informacji na temat potrawy.
Rozstrzygnięcie konkursu do 19 maja 2017 r.