Dnia 12.04.2018 r. został rozstrzygnięty konkurs na wykonanie jak największej ilości żonkili.  Zwycięzcą i zdobywcą trofeum oraz dyplomu został Karol Janic  z klasy IIIc, który wykonał 280 sztuk pięknych i  pomysłowych kwiatów! Gratulacje!
II miejsce  zajęła Alicja Szmigielska z klasy VIId (72 sztuki).
III miejsce  Oliwia Kaleńczuk z klasy IIb (31 sztuk).


Dyplomy dla laureatów zaprojektowała uczennica Maja Szturmaj z klasy IIIa.
W wykonanie żonkili zaangażowali się również: Ewelina Kuśmierczyk, Natalia Godzina, Aleksandra Góra, Dagmara Kozak, Julia Gajownik, Oliwer Kaczmarek, Sandra Czaja, Oliwia Soroczyńska, Aleksandra Taurowska, Emilia Rzeszowska oraz klasa IIIb.
Razem wykonano  około 530 żonkili, które podarujemy darczyńcom podczas kwesty na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za zaangażowanie!
Konkurs był również inspiracją do powstania 2 filmików instruktażowych. Realizatorami pierwszego jest zespół w składzie: Ewelina Kuśmierczyk, Szymon Adamski, Mateusz Berdzik, drugiego: Maja Szturmaj, Ewelina i Kinga Kuśmierczyk.  Zachęcamy do ich obejrzenia. Zbieżność miejsc i postaci jest przypadkowa. Dziękujemy i  życzymy sukcesów przy tworzeniu dalszych ekspresji filmowych.