Dnia 12.04.2018 r. został rozstrzygnięty konkurs na wykonanie jak największej ilości żonkili.  Zwycięzcą i zdobywcą trofeum oraz dyplomu został Karol Janic  z klasy IIIc, który wykonał 280 sztuk pięknych i  pomysłowych kwiatów! Gratulacje!
II miejsce  zajęła Alicja Szmigielska z klasy VIId (72 sztuki).
III miejsce  Oliwia Kaleńczuk z klasy IIb (31 sztuk).

pgłoszenie resizeTo zaszczytne trofeum i dyplom przypadnie osobie, która wykona największą ilość żonkili.
Szkolny Klub Wolontariatu „Prometeusz” ogłasza powyższy konkurs w celu pozyskania „wyczarowanych” przez Was kwiatów, które wykorzystane zostaną podczas kwest w ramach projektu „Pola nadziei”. Pieniądze zebrane w kwestach przekazane zostaną Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Technika wykonania żonkili jest dowolna - jedyny warunek - to staranność i estetyka kwiatów. Mile widziane są filmiki – instrukcje tworzenia żonkila.
Zapraszamy również na wspólne „żonkilowe warsztaty”, które odbędą się w szkole. Więcej informacji udzielą opiekunki wolontariatu: Iwona Kozak, Anna Horbińska, Magdalena Siwak.
Żonkile zbieramy do 6 kwietnia 2018r.

IMG 0f79e5c3f6cb341bbd078e9ca90f7843 V7 marca 2018r. SKW „Prometeusz” po opieką pani M. Siwak oraz pani I. Kozak udał się do fundacji „Przystań” w Ścinawie, aby świętować wraz z seniorami zbliżający się Dzień Kobiet. Wolontariusze przygotowali dla podopiecznych fundacji miłe podarunki oraz zorganizowali występy taneczne. Nad całą choreografią czuwała p. M. Chrąchol, której bardzo serdecznie dziękujemy. Wolontariusze swoim występem wzruszyli seniorów. To już kolejna wizyta SKW „Prometeusz”, która wzbudziła wielkie pozytywne emocje.

pola szolenie 0007 - spotkanie wolontariuszy z przedstawicielką Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

13 marca 2018 r.– to był szczególny dzień dla Szkolnego Klubu Wolontariatu „Prometeusz” oraz klasy VIIa. Tego dnia odbyło się spotkanie z p. Kornelią Szymańską przedstawicielką Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci w ramach szkolenia wolontariuszy oraz projektu edukacyjnego „Pola nadziei”  realizowanego w naszej szkole po raz piąty.

W klimat spotkania wprowadziła Zosia Żogalska  wierszem „Żonkil”, który swoim tytułem nawiązywał do zbliżającej się kwesty w ramach projektu.

dz wolont 00018 grudnia 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Miło nam ogłosić, że czterem uczniom naszej szkoły: Oliwii Soroczyńskiej, Aleksandrze Taurowskiej, Oskarowi Wiśniowskiemu oraz Konradowi Skoczeń został przyznany tytuł Wolontariusza Roku 2017, nadany przez Starostwo Powiatowe w Lubinie, dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Jolanta Szulc.

Podczas uroczystości wszystkim wolontariuszom zostały wręczone podziękowania oraz słodki upominek za zaangażowanie w Szkolnym Klubie Wolontariatu ,,Prometeusz”. Podczas spotkania przygotowany został także konkurs na temat wiedzy o wolontariacie. Zwycięzcy zgarnęli dodatkowe upominki.

nakretkiDrodzy uczniowie. Dzięki Wam udało się zebrać 8 worków nakrętek dla Radka! Dziękujemy za Wasze aktywne zaangażowanie. Mamy nadzieję, że będziecie dalej nas wspierać w naszych akcjach.

Serdecznie dziekujemy
Wolontariat

20171201 123528 resizeDnia 01.12.2017 r. oraz 02.12.2017 r. wolontariusze Szkolnego Klubu „Prometeusz” wzięli już kolejny raz udział w Bożonarodzeniowej Zbiórce Żywności przy współpracy ze Stowarzyszeniem MONAR (Domem Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie). 25. uczniów dumnie reprezentowało nasz SKW i spisali się doskonale.
To szczególny okres dla nas wszystkich, chcielibyśmy w przeróżny sposób dopomóc. Cała akcja nie odbyłaby się, gdyby nie szczodrość mieszkańców gminy Ścinawa, którym bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji, a w szczególności za ciepłe słowa kierowane do naszych uczniów.

serduchoi resizeTo święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie, obchodzone corocznie 5 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1985 roku w celu okazania szacunku dla bezcennej pracy, wykonywanej z potrzeby serca.

To okazja do tego, by uświadomić światu rolę, jaką odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym  i międzynarodowym. W Dniu Wolontariusza, w wielu krajach Europy  odbywają się konferencje, pokazy i warsztaty, dotyczące efektów wolontariatu, metod pozyskiwania ochotników i organizacji pracy, a także aspektów prawnych. W obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza włącza się wiele organizacji.

schronisko 0007Dnia 09.11.2017r. 27 wolontariuszy SKW „Prometeusz’’ wraz z opiekunami p. Iwoną Kozak oraz p. Magdaleną Siwak udali się do schroniska dla zwierząt w Świdnicy. Dzięki przeprowadzonej zbiórce karmy dla psów i kotów, której koordynatorem była p. Anna Horbińska  mogliśmy wspomóc zwierzęta przebywające w schronisku.

Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie schroniska, ale nie mogliśmy się oprzeć urokowi przepięknego starego miasta Świdnicy. Jedną z atrakcji był Kościół Pokoju, który w grudniu 2001r. został wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Powstanie i nazwa kościoła łączą się bezpośrednio z podpisaniem pokoju westfalskiego, kończącego wojnę 30-letnią. Podobne kościoły powstały w Głogowie i Jaworze, miały być zbudowanie z samych pospolitych i nietrwałych materiałów (drewna, gliny, słomy i piasku) i być ukończone w ciągu roku. Na budowę kościoła zużyto aż 3 tys. dębów.

zonkil2017 0001Szkolny Klub Wolontariatu „Prometeusz” zorganizował zbiórkę pieniędzy na żonkile, które 25 października 2017 roku zostały posadzone na terenie naszej szkoły w ramach akcji Pola Nadziei (którą będziemy kontynuować w kwietniu zbierając fundusze dla chorych dzieci).
W zbiórce pieniędzy wzięło udział łącznie 12 klas  (połowa wpłaciła 100% - 7A, 7B, 2A,  2C, 3A, 3C).
Za udział w zbiórce serdecznie dziękujemy!

klopotowek000006Dnia 08.06.2017r. uczniowie klasy Ic oraz wolontariusze SKW „Prometeusz” uczestniczyli w wycieczce do Koła Łowieciego – Kłopotówek. Wyjazd był główną nagrodą dla klasy która uzbierała największą ilość kasztanów.

Fundatorem wyjazdu był p. Stembalski, który przygotował poczęstunek: kiełbaski, ziemniaczki z ogniska, pieczywo, napoje i słodycze oraz Rada Rodziców Gimnazjum Publicznego w Ścinawie opłacając przejazd.

Całe przedsięwzięcie miało na celu wyróżnienie klasy oraz integrację uczniów. Opiekunami wycieczki były p. A. Horbińska oraz p. L. Skwirtniańska-Matijczak. 

20170608 092230 resizeRok szkolny 2016/2017 ogłoszony został przez panią minister edukacji A. Zalewską „Rokiem Wolontariatu”.

Nasz SKW „Prometeusz” wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolny Klub Wolontariatu” zorganizowany przez Studium Prawa Europejskiego. Przez cały rok wolontariusze wykonywali szereg zadań, które opublikowane zostały na szkolnej stronie internetowej.

W ramach konkursu panie M.Siwak oraz A.Horbińska uczestniczyły w trzymiesięcznym kursie, który składał się z trzech modułów zakończonych egzaminem.

image 0 02 04 9b32f0b131692379338e7711023b6e0e833fad2b4ad948fc0e81264ab1a8c47e VaWolontariusze Szkolnego Klubu „Prometeusz” we współpracy z wolontariatem i Samorządem Uczniowskim Szkoły Podstawowej w Ścinawie. Wspólnie zorganizowaliśmy zbiórkę zabawek i książeczek dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Ścinawie w ramach akcji pt. „Nie bądź nijaki, podaruj dzieciom pluszaki”.

Dzięki hojności i dobroczynności uczniów Zespołu Szkół udało nam się zgromadzić ogromną ilość zabawek. 31.05.2017r. wręczyliśmy zgromadzone produkty dla najmłodszych, ich uśmiechy na twarzach były niezastąpione.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji, a w szczególności p. A.Musielak, p. M.Żydowicz.

image 0 02 05 fd213d5f83959d4d691e0b552433da22d91c6e6266666b4957648ec5f1d8b659 VSzkolny Klub Wolontariatu „Prometeusz” przeprowadził 7 maja 2017r. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego zbiórkę funduszy na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci w ramach akcji „Pola nadziei”.

W związku z prowadzoną zbiórką pieniędzy posadziliśmy w październiku 130 cebulek żonkili na terenie naszej szkoły i dodatkowo wykonaliśmy 100 papierowych kwiatów żonkili, aby symbolicznie podziękować osobom, które chętnie wspierały finansowo dzieci z hospicjum podczas niedzielnej mszy. Najmłodszym rozdaliśmy balony, cukierki, lizaki i naklejki.

1WOLONTARIAT

08.03.2017r. wolontariusze Klubu ,,Prometeusz" z Gimnazjum Publicznego z drobnymi upominkami, kwiatami i piosenką udali się do Domu Seniora ,,Przystań" w Ścinawie. To już kolejna dla kuracjuszek wizyta.
Podczas pierwszych zajęć 25.01.2017r. nasi wolontariusze prowadzili warsztaty plastyczne.
Dziękujemy za przemiłą współpracę i za słodki upominek.

Opiekunowie Wolontariatu